Nauka poprzez zabawę

Dzieci niechętnie się uczą. Małe pociechy chętnie zdobywają nowe umiejętności tylko wtedy, kiedy mogą się czegokolwiek nauczyć poprzez zabawę. Bawmy się z nimi jak najwięcej, na ile nam tylko pozwala na to czas. Nie zapominajmy, że jedną z doskonałych form zabawy jest…czytanie. Tak, wspólne siedzenie nad książką i omawianie poruszanych tam tematów świetnie wpłynie na rozwój naszych maluchów. Dzięki temu dzieci będą również wiedzieć, że książki to jedna z najcenniejszych wartości w naszym życiu i samodzielnie będą również po nie sięgać w przyszłości. Idealną propozycją do wspólnego czytania jest “Wzrok! Bobas odkrywa naukę. Akademia mądrego dziecka. Jej autorem jest Ruth Spiro.

STEM

Jest to jedna z książeczek, które oparte są na systemie edukacyjnym STEM. O co chodzi? Treść książeczek należących do tej serii oparta jest na naukach przyrodniczych (Science), technologii (Technology), inżynierii (Engineering) oraz matematyce (Math). STEM jest nauką, dzięki której maluchy już od najmłodszych lat zainteresują się naukami ścisłymi. Wydawać by się mogło, że dzieci nie są w stanie pojąć takiej wiedzy. Nic bardziej mylnego. W szczególności, jeżeli całość przedstawiona jest w tak przyjazny sposób. Dodatkowo całość wydana jest w formie kartonowych książeczek, dzięki czemu nawet, jeżeli dziecko będzie często wracało do treści w niej zawartych, książeczka długo z nim wytrzyma. Nawet trzy latki chętnie zapoznają się z tym co nauki ścisłe mają im do zaoferowania. Tym razem, w tej części maluchy będą mogły zapoznać się ze wzrokiem. Warto wiedzieć, że oczy to jeden z najważniejszych narządów w naszym życiu, które pełnią bardzo istotną funkcję.

Wzrok


Do czego nam potrzebny wzrok? Dlaczego jest on zaliczany do najważniejszych zmysłów człowieka? Dziecko na pewno nie raz pozwoli sobie na zadanie pytania dorosłemu odnośnie oczu oraz tego jak wzrok działa. Warto więc mieć pod ręką taką fachową lekturę, która pomoże wszystko wyjaśnić. Nie zapominajmy, że dzieciom nie podobają się filozoficzne odpowiedzi nie dopasowane do ich wieku. Maluchy muszą otrzymać odpowiedź taką, jaka właśnie zawarta jest w tej książce – w sposób lekki i bardzo przystępny. W książce znaleźć można nie tylko opisane funkcje wzroku, ale omówiona jest również właściwa pielęgnacja wzroku. Idealnym uzupełnieniem są gry i zabawy, dzięki którym dziecko będzie miało szansę na utrwalenie wiedzy zdobytej podczas czytania książki. “Wzrok! Bobas odkrywa naukę. Akademia mądrego dziecka” Ruth Spiro to wesoła treść oraz kolorowe ilustracje, dzięki którym dziecko samodzielnie będzie z wielka przyjemnością sięgać po tą książkę.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com