Jak polskie fotele stały się popularne w Stanach Zjednoczonych

 

Jak polskie fotele stały się popularne w Stanach Zjednoczonych

Polski fotel wprowadził do Stanów Zjednoczonych tapicer z Filadelfii. Jego design szybko się przyjął i stał się popularnym meblem.

W 1827 r. tapicer Michael Zygmunt Dziendziel wraz z żoną i dziećmi przeniósł się z Warszawy do Filadelfii. Znalazł pracę jako stolarz i tapicer dla najbardziej znanych rodzin, w tym markiza de Lafayette i Dolley Madison.

Madame Emilie Graff zleciła Michaelowi Dziendzielowi wykonanie nowych mebli do jej nowo wybudowanego domu w Filadelfii, który obecnie znamy jako The Polish House Museum of America.

Elementy, które wykonał Michael, były powszechnie chwalone za doskonałe wykonanie i niepowtarzalny styl.

Co musisz wiedzieć o polskich fotelach

Polskie fotele mają unikalną konstrukcję, która czyni je atrakcyjnymi. Zazwyczaj są wykonane z drewna lub metalu. Są również wygodne i trwałe ze względu na sposób ich wykonania.

Polskie fotele charakteryzują się niepowtarzalnym stylem konstrukcji, dzięki czemu są trwałe i wygodne. Najpopularniejszym stylem budowy jest „układanie w stos”. W tym miejscu siedzisko jest ustawiane na szczycie drewnianej skrzyni, która jest następnie ustawiana na drewnianej ramie z jednym lub dwoma przymocowanymi do niego ramionami.

Krótka historia polskiego wzornictwa meblowego

Polskie wzornictwo mebli ma niepowtarzalny styl i jest wykonane z drewna i metalu. Projektanci mają tradycję tworzenia mebli, które są nie tylko funkcjonalne, ale i piękne.

Polacy od wieków wytwarzają meble własnymi rękami ze względu na swoją wyjątkową historię i kulturę. Kraj jest pełen lasów i kopalń, w których drewno było obfite. Oznaczało to, że polscy rzemieślnicy mogli wytwarzać wysokiej jakości meble bez kupowania dostaw z daleka, ponieważ mieli pod ręką wszystkie potrzebne im materiały.

Pierwszym rodzajem polskich mebli były „Szafki”, czyli po prostu szuflady z pokrywą wykonaną z jednego kawałka drewna. Później pudła te zostały poszerzone o półki i szafki w celu przechowywania wszelkiego rodzaju przedmiotów, takich jak ubrania, żywność czy małe gospodarstwo domowe

Kilka słów o autorze

Cześć!